Aktuální informace 20.10.

Vážení rodiče,

Chtěl bych se vyjádřit k současné situaci a výhledu řešení na naší škole. Sami víte, že pandemická situace není dobrá a bohužel ani nejbližší výhled není příliš optimistický. K dnešnímu dni máme v karanténě obě první třídy. Karanténa je dle současného nařízení 14 dní, po negativním testování PCR testem žáci opět nastoupí na prezenční výuku. Připomínám, že karanténu nařizuje KHS Plzeň a rovněž zve na PCR testy. Škola předává hygieně kontakty na zákonné zástupce žáků. Škola rovněž vydává potvrzený dokument k ošetřovnému pro rodiče žáků do 12 let.

Nyní k eventuálním možným opatřením a výuce při pandemické situaci

Po pozimních prázdninách1.11.2021 přijdou všichni žáci mimo 1. A (má o jeden den prodlouženou karanténu z důvodu výskytu Covid).

Dalších scénářů může být více, nedá se přesně odhadnout, jaká bude situace ve škole, popř. jak zasáhne MZ a MŠMT. V případě, že budou opět uzavřeny jen některé třídy, tyto žáci přechází na online výuku. Jiná situace bude u žáků starších 12 let, kteří jsou 14 po druhém očkování. Podle současného nařízení mohou chodit do školy na prezenční výuku, i když ostatní spolužáci budou doma v karanténě. Z toho vyplývá, že učitelé musí zajistit jejich výuku ve škole a zároveň online vyučovat ostatní žáky v domácí karanténě. Musíme si s tím poradit.

Je jasné, že matematici přijdou na mnoho dalších možností. Ze strany školy bude maximální snaha o včasné informace a nastavení různých typů výuky, aby se jí účastnili všichni dotčení žáci.

Prosím rodiče o rychlou informaci o nové epidemiologické situaci v rodině.

PS. Tuto informaci posílám 20. 10.2021, co bude v následujících dnech……….

Pevné zdraví všem, Landrgott